אהבה זעירה ושליחות גדולה

השבוע נמכרה חברת טייני לאב  (Tiny Love) לחברת דוראל מקנדה. הזדמנות מצוינת לספר על חברה עם מסר של שליחות ונתינה ולפרגן על הצלחתה ולקוות שהבעלים החדשים ישמרו את המסר שהחברה הפיצה וחינכה שוק שלם של צעצועים בפרט והורות בכלל.

טייני לאבהחברה בבעלות איציק ושושי אורן, אשר הקימו אותה בשנת 1993 כחברת בת של רשת שילב נולדה מהמשך השליחות שאפיינה את שניהם.

איציק אורן כתב בספרו "בוער בעצמותיי":

"מוצרי טייני לאב מבטאים את החיפוש של הורים אחר צעצועים שעוסקים בהתפתחות התינוק. אין הם מוצרי יסוד הנמצאים בכל בית, אך אין הם מוצרי מותרות. הם חדשניים ופורצי דרך ושווים לכל נפש. בעייני הם תואמים את חזונה של שילב ומרחיבים אותו, שכן הם משפרים את סביבת התינוק, מרגיעים אותו, מנעימים ומעשירים את חייו, כמו גם את חיי הוריו"

שליחות זו, שמקורה ברצון לתת ערך מוסף לחווית ההורים, התינוק והמשפחה, הובילה אותם לייצור צעצועים איכותיים, לא בשביל המשחק בלבד, אלא, כפי שנכתב באתר של טייני לאב– להיות מנטור ומדריך להורה להבטחת התפתחותו של התינוק. כאשר מדובר בשליחות כה אותנטית וחזקה, קבלת ההחלטות הופכת להיות ברורה יותר ומכאן ייצור צעצועים עם ערך מוסף אמיתי.

איציק, הדוד שלי, שהיווה ומהווה עבורי מנטור בגיבוש תפיסת הניהול ההומני, כפי שבא לידי ביטוי בכל פוסט בבלוג הזה, ראוי לכל המחמאות והפרגון, יחד עם שושי, שהצליחו להעביר את מסר השליחות באמצעות טייני לאב ושילב ושינו את כל ההתייחסות המסחרית שהיתה לפני כן אצל חברות אחרות, שלא ראו את ההורים במרכז אלא את רווחיהם הם. זו הסיבה שכל מי שבא במגע עימם, נחשף למסר האדיר והמעורר השראה שלהם בדבר נתינה ושליחות, שהיא דרך חיים.

הצלחת שילב וטייני לאב היא מסר חשוב שניתן להצליח לאורך זמן כאשר במרכז העשייה ניצבים ערכים משותפים עם הקהילה ורצון לייצר ערך מוסף עבור החברה, נתינה שבאה מאהבה ואמונה בדרך.

ואין יותר טוב מלהביא דברים בשם אומרם. הנה המכתב שכתב רן אורן, בנם של שושי ואיציק, השבוע לאחר המכירה, מכתב מרגש עד מאוד:

יקרים,
אתמול בלילה נסגרה העסקה סופית, וההורים שלי מכרו את Tiny Love, הבייבי המדהים שהקימו לפני כ- 25 שנה.
פעם נוספת, הם מוכיחים, שהדבר הכי חשוב, לפני הכל הוא להיות בני אדם. ההורים היקרים והאהובים שלי, לעולם לא פעלו למען הכסף, אלא תמיד על מנת לתת ערך אמיתי לבני אדם.
זה מה שהוביל אותם להקים את שילב, ולהעניק להורים חווית קנייה שונה ממה שהם חוו, והוביל אותם לאורך כל השנים לשנות את כל השוק הזה בארץ.
הם בנו תקנים על מנת לשמור על בטיחות התינוקות (אבא שלי היה שנים במכון התקנים), הם אימצו את עמותת "בטרם" וקידמו את נושא הבטיחות לתינוקות וילדים בארץ, הם שינו לחלוטין את כל תפיסת העולם של מוצרי התינוקות, ותמיד פעלו למען ההורים.
דברים שהיום הם סטנדרט, כמו למכור מוצרים עם תו תקן, או למכור מוצרים איכותיים, לא היו כך, והם לחמו רבות לייצר סטנדרטים אחרים.

תפיסת העולם השירותית שלהם בעיני, היא תפיסה ייחודית, בעיקר כי היא נובעת מראיית עולם. באמת חשוב להם שלאנשים יהיה טוב, ולכן הם עשו תמיד הכל על מנת לעשות טוב, להורים, לתינוקות, לספקים, לעובדים, ללקוחות.

וכך גם היה עם טייני לאב, שהם הקימו יחד, כמו כל דבר שהם עשו בחייהם. זה התחיל מחזון גדול (אבא אמר שהם יתחרו עם פישר פרייס, ואנשים הסתכלו עליו כמו משוגע), ועם אמונה (כשאמא מאמינה במשהו, הוא פשוט יהיה הכי טוב שיכול להיות). השילוב הנדיר ביניהם, בין תפיסת איכות בלתי מתפשרת, עם רצון אמיתי לגעת בהרבה אנשים, הובילה אותם גם בטייני לאב להפוך את החלום למציאות, ולייצר פעם נוספת גאווה אמיתית.
הגאווה, היא כמובן לא רק בגלל ההצלחה העסקית המדהימה, שמוכיחה שכל אחד יכול להצליח, כי הם באמת בנו הכל במו ידיהם, הגאווה היא בעיקר בגלל הדרך. תמיד, לאורך כל השנים, הם פעלו ממקום של יושר, ומצפון נקי. הם נהגו בבני אדם באופן הוגן, הם גידלו דורות של מנהלים ואנשים רבים היום, שיצאו אחר כך לשוק, והצטרפו לחברות אחרות, אפילו למתחרים, או לחילופין בחרו בדרך עצמאית, יודעים להכיר בכך שהשנים תחת ההשפעה שלהם, הובילה אותם להיות בני אדם טובים יותר, ולקבל בית ספר הגבוה ביותר לעסקים.
וטייני לאב, הפכה להיות מהבייבי של שילב, לחברה מדהימה, מובילה, שבאמת הפכה להיות חברה בינלאומית שמתחרה בפישר פייס…
בנקודה מסוימת, הצטרף לחברה גילי, ולאורך שנים, גם בארץ, וגם בחו"ל, העניק להורים נקודת מבט נוספת, אסטרטגית, רעננה, שמאוד עזרה והשלימה.
גם ההחלטה למכור, לפני כשנתיים, שהגיעה ממקום שלם ובשל, פגשה אותנו כמשפחה מאוחדת ומוכנה למהלך. תהליך הכנת החברה למכירה, דרך גיוס מנכ"ל ושיחרור של הניהול, אסטרטגיה וכו', היו ממש בית ספר, ואחרי תקופה מאוד אינטנסיבית, הושלם אתמול.

הורים יקרים ואהובים, אני גאה בכם. כל אחד מכם, מהווה השראה יום יומית עבורי. אתם הורים נפלאים, אנשים טובים ויקרים, מודל וסמל עבורי ואני למדתי וממשיך ללמוד מכם כל הזמן.

אני שמח לראות גם את האופן שבו אנחנו כמשפחה מתפתחים ונעים קדימה, גמישים ומשתנים יחד עם השינויים שהחיים מבקשים.
אני משוכנע שהמהלך יאפשר להמשיך קדימה, ולהמשיך לעשות טוב לעולם. דרך כל פלטפורמה שנבחר, בין אם בדרך העסקית, דרך הפעילות הקהילתית והחברתית, דרך מערכות היחסים, המשפחה.
תודה רבה לכולם, על האהבה והפרגון!!
אוהב אתכם, ומאחל לכולנו שכל רגע יהיה הזדמנות אמיתית להתפתחות ואושר, ונדע תמיד להעניק לעולם ולקדם אותו לעבר הטוב.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s